MINI TRENING Etap II
Zainwestuj w siebie! Skończ z pisaniem dwoma palcami. Nawyk ten podgryza Twoje zdrowie i prostą czynność zmienia w proces katorżniczy. Umiejętność bezwzrokowego pisania, bardzo wspiera pisarskie przygody. Później to normalka.
Chcesz być w przyszłości dumna z tego, że postanowiłaś zmienić potyczki z klawiaturą na pomocną normalkę?
Zobacz, jakie to proste!
Znasz krótkie omówienie? Chcesz zdobyć teraz fakultet z pisania bez oczu? Ignoruj zniecierpliwienie, jakie towarzyszy na początku treningu i będzie ok. W skali od 1 do 3, gdzie 3 jest sytuacją irytującą, a 1 namolną, możesz osiągnąć wzburzoną trójkę. Bo kiedy chcesz opanować nową umiejętność, starasz się panować nad sobą. Sama wiesz, jak jest.
Ale przyswajanie bezwzrokowego pisania, polega przede wszystkim na praktyce — wduszasz odpowiedni klawisz i czynność powtarzasz. I tyle.
I nie potrzebujesz stypendium.
Zapraszam Cię na mini trening
Od pierwszych chwil z treningiem przyciągaj nowe obyczaje i lekceważ swoje przyzwyczajenia.
Jeśli pojawi się ból w plecach i nie będziesz mogła wysiedzieć, to dla Ciebie sygnał, że zakończyłaś rundkę. Pamiętaj? Trenujesz małymi krokami.
Kombinuj z luzem. Warto! Bo kiedy opanujesz bezwzrokowe pisanie, będziesz bardziej elastyczna podczas pracy z tekstem, a codzienne napięcia nerwowe ustąpią.
Jeśli piszesz wolno…
Niech idzie, jak Ci idzie. Podczas ćwiczeń szybkość wystukiwania liter jest bez znaczenia. Wkrótce na pewno przyspieszysz, ale teraz staraj się zapanować nad bezwzrokowymi zwyczajami.
Przez jakiś czas będziesz zerkała na klawiaturę i to jest ok. Jednak powoli zaniknie ta męcząca rutyna i będziesz bardziej efektywna.
Zaczynamy!
Niektórzy zalecają, żeby sprzątnąć wszystko z blatu i absolutnie niczego do picia w pobliżu klawiatury. Zrób tak, żebyś miała komfortowo i postaw dzban z ulubionym trunkiem.
1
Dostosuj wysokość krzesła, żeby Twój wzrok skierowany był nieco (ok. 5 cm) poniżej górnej ramki monitora. Laptop połóż na słupku z książek i podłącz klawiaturę — w imię zdrowych nawyków. Siedzisz na stołku? Wyreguluj wysokość poduchami.
2
Podłóż garnek pod stopy, jeśli się unoszą.
3
Uformuj sylwetkę na wzór „czwórki”.
4
Przysuń się do blatu, żeby Twoje przedramiona miały kąt prosty i leżały na oparciach krzesła, a dłonie nad klawiaturą (nie unoś ich do góry podczas pisania). Ze stołkiem, podsuń się bliżej, a przedramiona na blat.
5
Odsuń twarz od monitora na odległość minimum 60 cm.
6
Rozluźnij odcinek dłonie-bark i ruszaj tylko palcami.
Palce lewej ręki:
wskazujący na F, środkowy na D, serdeczny na S, maluch na A
Palce prawej ręki:
wskaźnik na J, środkowy na K, serdeczny na L, maluch na ;
Kciuki leżą swobodnie
Trenuj, aż Twoje palce bez trudu odnajdą pozycję wyjściową na klawiaturze.
Poniżej masz linki, które przeniosą Cię do sal treningowych. Następnie możesz powiększyć obraz (lewy Ctrl i kółko myszy), żeby zniknęły podpowiedzi, które pokazują pod literami właściwy ruch. Dzięki temu będziesz skupiona na wciskających palcach i na układzie klawiatury.
Wsio. Dmucham w żagle — dasz radę!
W części zdrowotnej znajdziesz podpowiedzi i co nieco o sprzęcie, który urozmaici Twoją pracownię pisarską.
Część I:
Opracowuję język komunikacji i tworzę pomysłową wizję produktu lub usługi. Pomagam m.in. małym firmom i osobom kreatywnym działać w świecie cyfrowym i angażować klientów (strony WWW, artykuły, one page, landing page, blurb — promocja książki lub e-booka).